Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Наступна інформація про правильне використання медичних масок випливає з практик в установах охорони здоров’я:
– розміщуйте маску обережно, щоб прикрити рот і ніс і надійно зав’язати, щоб мінімізувати проміжки між обличчям і маскою;
– зніміть маску за допомогою відповідної техніки (тобто не торкайтеся спереду, а зніміть шнурок ззаду);
– після зняття або кожного разу, коли ви ненавмисно доторкнетесь до вживаної маски, очистіть руки, використовуючи спирт для рук на основі спирту або мило, якщо вода помітно забруднена;
– замініть маски на нову чисту суху маску, як тільки вони стануть вологими / вологими;
– не використовуйте повторно використані маски;
– відмовтеся від одноразових масок після кожного використання та утилізувати їх негайно після зняття. Носити одноразову маску можна не більше двох годин.
Що робити із використаними масками:
Маски, особливо одноразові, потрібно збирати у герметичну ємність, і потім спалювати. Маски не піддаються, звісно, подальшій вторинній переробці. – Щодо респіраторів, то там є поєднання кількох матеріалів, і щоб його повторно переробити, потрібно розбирати його окремо, наприклад, пластик, фільтри тощо. А якщо розбирати – це небезпечний контакт, тому робити цього не варто. Оскільки все, що було в контакті з людиною під час якогось захворювання (маски, рукавички та інші медичні відходи), повинно бути спаленим.
Разом з тим, будь-які медичні відходи несуть загрозу: не використані ліки або такі, в яких закінчився термін придатності – хімічну загрозу, а пов’язки (маски), шприци – бактеріологічну.