Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
04 лютого 2020 року до Ічнянського районного суду Чернігівської області на чолі з викладачем історії і права Д.Радзієвським, викладачем А.Жданович, майстрами О.Мілютенко та Л.Бабич завітали учні Державного професійно-технічного навчального закладу «Ічнянський професійний аграрний ліцей».
Працівниками Ічнянського районного суду Чернігівської області було проведено лекцію-бесіду на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх за вчинені правопорушення та обсяг прав, яких набуває дитина з 14 років».
Учнів поінформовано про те, що не зважаючи на те, що особа до 18 років є неповнолітньою, закон наділяє її певним об’ємом прав. Ряд прав у дитини виникає від народження. Зі збільшенням віку дитини збільшується і обсяг прав. Радикально змінюється правовий статус дитини з 14 років. З настанням цього віку, дитина має право на:
Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки.
Керівник апарату О.Шило та помічник голови суду Т.Фастовець обговорили з учнями питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо порушення правил дорожнього руху пішоходами, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, хуліганство. Велику увагу було приділено відповідальності неповнолітніх за кримінальні правопорушення. Учням роз’яснено, що кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років.
Українське законодавство передбачає можливість звільнення неповнолітнього від відбування кримінального покарання, але за певних умов.
По-перше, неповнолітня особа може бути звільнена від покарання з випробуванням. Проте, таке звільнення є можливим якщо особу засудили до арешту чи позбавлення волі. Іспитовий строк встановлюється тривалістю від 1 до 2 років.
По-друге, неповнолітнього може бути звільнено від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру. Якщо неповнолітній вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, його може бути звільнено.
За скоєння кримінального правопорушення неповнолітня особа може бути засуджена до позбавлення волі. Позбавлення волі на певний строк є найсуворішим покаранням і може застосовуватися за:
строк до 15 років.
Під час лекції – бесіди працівники суду відповіли на численні запитання як учнів, так і викладачів.
По закінченню зустрічі учням було проведено екскурсію по приміщенню суду.