Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шостий рік поспіль 21 листопада у українці відзначають День Гідності і Свободи.
Гідність - це те чим ми пишаємося. А пишаємося ми тим, що ми Українці , тим , що наша мова звучить вже мільйон років, а нею вже пишаються люди.
Свобода- це те чим ми живемо. Як кажуть: «соловей навіть в золотій клітці не співа». Свободою живе весь світ.
День гідності та свободи - одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні - Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
«Революція Гідності» - так назвуть згодом «Євромайдан» - об’єднала весь український народ навколо високої мети - відстоювання незалежності України, досягнення гідного рівня життя й праці.
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа - частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія...
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн.
Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада - в річницю початку Євромайдану.
Фактично воно є наступником свята Дня свободи, яке впродовж 2005-2011 років відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції.
Цього дня в приміщенні Ічнянського районного суду Чернігівської області пройшов захід присвячений Дню Гідності і Свободи.
Голова суду Т.В. Карапиш привітала всіх працівників суду зі святом та побажала мирного неба над українською землею, добробуту й родинної злагоди, та віри в щасливе та гідне майбутнє Української держави. Голова суду зазначила, що сьогодні, в час змін, нашим святим обов'язком є відродження країни, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Цей захід був підготовлений та проведений помічником голови суду Т.М. Фастовець, яка підготувала промову з демонструванням фото з часів Революції гідності.
21 листопада 2013 року громадяни України вийшли на київський Майдан Незалежності на знак протесту проти відмови підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. У ніч із 29 на 30 листопада активістів жорстоко розігнали правоохоронці, що перетворило мирний Євромайдан на Революцію Гідності. Революція призвела до численних людських жертв і закінчилася поваленням режиму Януковича і втечею експрезидента. Незабаром після цього Росія відкрито виявила агресію проти України, анексувавши Крим і почавши війну на Донбасі - спочатку силами найманців і терористів, а пізніше потайки ввівши на схід України регулярні війська.
Дане свято встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.
Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
21 листопада православна церква відзначає одне з головних свят - собор архістратига Михайла та інших Небесних Сил безтілесних.
У народі архангел Михайло вважається головним борцем проти беззаконня і несправедливості серед людей. Також він стоїть на брамі раю, супроводжує душі померлих людей, і молить Бога прощення грішників, що розкаялися.
Даним заходом вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих на Донбасі.