Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

До відома громадян щодо порядку апеляційного оскарження судових рішень у цивільних справах

10 січня 2018, 11:49

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 № 2147-VIII, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу XIII «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Отже, у перехідний період оскарження рішень суду першої інстанції (рішень та ухвал) здійснюється, як і раніше, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду першої інстанції.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 15 розділу XIII «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII) Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.