Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Якщо Ви отримали судовий наказ про стягнення заборгованості, та незгодні з даним рішенням, але не знаєте як діяти далі?
Тоді читайте ...
Судовий наказ - особлива форма судового рішення, про стягнення з боржника грошової суми або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. Судовий наказ одночасно є виконавчим документом.
Судовий наказ про стягнення аліментів скасуванню не підлягає.
Зверніть увагу, що у Вас є 15 днів з дня отримання копії судового наказу, тому слід поспішати із подачею заяви про скасування судового наказу, щоб не пропустити строк.
Акцентуємо: заява про скасування судового наказу подається до суду, який його видав.
У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Варто зазначити, що за подання заяви про скасування судового наказу Вам необхідно сплатити судовий збір в розмірі 134,20 грн. на рахунок того суду, який його видав. І не забудьте приєднати квитанцію про сплату судового збору до самої заяви.
Готовий пакет документів необхідно подати до канцелярії суду або направити online через електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" https://id.court.gov.ua/
Якщо Ви дізналися про судовий наказ, вже на стадії його виконання або з інших джерел, але особисто з якихось причин Ви його не отримали раніше, то необхідно звернутися до суду із заявою про видачу копії цього судового рішення. Після того, як ознайомитесь з ним, можете звернутись до суду з заявою про скасування судового наказу та ще із заявою про поновлення пропущеного строку.
Прес-секретар Ічнянського районного суду Магдибор В.